KOMUNIKATY

    Uczniowie klas I- III od pierwszego lutego będą uczestniczyć w realizacji projektu pt„Zdrowo jem, więcej wiem”. Jego zadaniem jest pogłębianie wiedzy najmłodszych na temat właściwych nawyków żywieniowych oraz promowanie  zdrowego stylu życia. Zajęcia realizowane są w   korelacji z poszczególnymi edukacjami. Koordynatorem projektu jest Pani Aldona Maryniak i Pani Marzena Siedlecka.

   

  Zdrowo jem, więcej wiem" to projekt realizowany w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Wzorem ubiegłych lat projekt objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Od lat zwiększa się odsetek dzieci z nieprawidłową masą ciała. Potwierdzają to liczne badania i publikacje, między innymi raport Najwyższej Izby Kontroli z września 2017 roku. Według niego, aż 22% dzieci w Polsce cierpi na nadwagę, otyłość lub niedowagę. W odpowiedzi na tak niepokojące dane postawiliśmy na rozwiązania długofalowe i stworzyliśmy ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Kierujemy go do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych. To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki od razu były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem" to:

- bogata oferta edukacyjna dla klas 0-III szkół podstawowych,

- wieloaspektowy, spójny projekt doskonale wpisujący się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej,

- rzetelna wiedza naukowa na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej podana w przystępny i nieszablonowy sposób,

- szansa dla uczniów na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.

 
W trakcie realizacji projektu będziemy na bieżąco zamieszczać sprawozdania z poszczególnych zadań w zakładce PROJEKTY I PROGRAMY, a zdjęcia w GALERII.

 

/źródło https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=ho/

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”