PROJEKTY I PROGRAMY

"Na straganie"

 

Dnia 10 listopada 2016 roku uczniowie klasy II i III przygotowali przedstawienie „Na straganie”, którego celem było ukazanie walorów odżywczych warzyw i owoców oraz zachęcenie do ich spożywania. Przedstawienie zorganizowane zostało dla uczniów całej szkoły i nauczycieli. Uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali barwne stroje i liczne rekwizyty, a na zakończenie śpiewali piosenki, których głównymi bohaterami były owoce, warzywa, oraz ich produkty. Po zakończeniu przedstawienie zebrana publiczność została zapoznana z ulotkami i plakatami zachęcającymi do spożywania owoców i warzyw.
Wydarzenie to wzmocniło świadomość uczniów dotyczącą zdrowia i zachęciło dzieci do jedzenia owoców, warzyw a przede wszystkim do ograniczenia słodyczy. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy II i III zachęcali do spożywania warzyw i owoców częstując publiczność przygotowanymi owocowo- warzywnymi smakołykami.
Zrealizowane działania przyczyniły się do utrwalenia nazw warzyw, owoców oraz ich właściwości. Uświadomiły dzieciom, że spożywając owoce i warzywa chronimy swój organizm przed wieloma chorobami oraz, że odgrywają one ogromną rolę w ich prawidłowym rozwoju.

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”