PROJEKTY I PROGRAMY

 

Klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy

 

W listopadzie w klasie II i III odbył się  konkurs, którego celem było zachęcanie do zrezygnowania ze słodyczy. Podzieleni na grupy uczniowie opracowywali kolorowe pisemka, które zachęcały do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody i słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów. 
Praca dzieci polegała na układaniu haseł, rysowaniu ich treści na kolorowych kartkach, a następnie na składaniu poszczególnych części w całość. W ten sposób powstały pisemka zachęcające do zrezygnowania ze spożywania słodyczy. Uczniowie rywalizowali ze sobą w układaniu haseł i projektowaniu ciekawych kart. Wykazali się dużą pomysłowością i poczuciem humoru. 
Następnie nauczyciel zorganizował wystawę prac, a powołana komisja uczniów z Samorządu Uczniowskiego oceniała treść, pomysłowość i szatę graficzną. Najwyższą ocenę uzyskało pisemko pt.'' Chcesz być silny tak jak miś, więc warzywa jedz od dziś”, które zawierało następujące hasła: „My słodyczy nie lubimy”, „Słodkie nie jest zdrowe, a owoce tak”, „Słodyczom mówimy nie” „ Jem cukierki i mam takie zęby”, „Słodyczom STOP”, „Kocham owoce i warzywa”.
Zrealizowane działania przyczyniły się do tego, iż dzieci deklarowały, że „...od dzisiaj nie będą zajadać się słodyczami, zastąpią je owocami, sokami, pestkami i orzechami'.

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”