Rok 2017/2018

Dnia 11 kwietnia 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs z języka angielskiego w ramach projektu ”Students from Cieszyn and the Philosopher's Stone”. Nagrodzono prace dzieci w następujących kategoriach:

- praca samodzielna: Lena Michalewska, Antoni Myszkowski,

- praca rodzinna- przestrzenna: Maja Malicka, Zuzanna Walas,

- praca rodzinna- wyklejanka: Mikołaj Nowak, Michał Nowak, Mikołaj Luckstaedt,

- praca rodzinna- rysunek: Kornelia Tacik, Wiktor Tacik, Wiktoria Sijka, Antoni Pyrka.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

 

W grudniu 2017 roku rozstrzygnięto konkurs przeprowadzony w ramach projektu
z języka angielskiego ”
Students from Cieszyn and the Philosopher's Stone”. Dzieci przygotowały piękne prace a komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, a oto oni:

I miejsce Lenka Michalewska

II miejsce Maja Malicka

II miejsce Kasia Grobelna

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA - PRZEDSZKOLAKA

 

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że, kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka,

wszyscy świętują DZIEŃ CHŁOPAKA.

Już w piątek 29 września 2017 roku w naszym przedszkolu wszystkie dziewczynki oraz panie pamiętały o tym szczególnym dniu dla chłopców dużych i małych. Od samego rana składały życzenia, wręczały upominki i odśpiewały ,,Sto lat”. Nie zabrakło wielu atrakcji tanecznych, sprawnościowych, smakowych. Jednak najwięcej radości sprawiła zabawa ,,Kto pierwszy założy kapelusz”. Z okazji ,, Dnia Chłopaka” nasi panowie otrzymali od dziewczynek ordery ,,Wesołego chłopaka” oraz kompozycje smakowo- kwiatowe, które zabrali do domów.

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Święto to obchodzone jest 29 września.

Nasze przedszkole obchodziło ten wyjątkowy dzień już 28 września 2017 roku. Tego dnia przybył do nas zaproszony gość, Pani Basia Siedlecka, która nie tylko przeczytała nam jedno z opowiadań Marii Kownackiej pt. ,,Wesołe przedszkole” ale również opowiedziała o szkolnej bibliotece, do której nas zaprosiła.

Dzień Głośnego Czytania tradycyjnie rozpoczyna w naszym przedszkolu akcję: ,,Cała Polska czyta dzieciom”, na którą zapraszamy już dziś członków rodzin naszych przedszkolaków.

Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań, pomaga w budowaniu więzi, uczy odróżniania dobra od zła i jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, więc apelujemyCZYTAJMY NASZYM DZIECIOM !!!!!

,,NIE MA ŚMIECI- SĄ SUROWCE!

W piątek 22 września nasze przedszkolaki aktywnie włączyły się w coroczną akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA 2017 . Przy pomocy wiersza, ilustracji i odpowiednio przygotowanych pojemnikach przedszkolaki dokonały segregacji odpadów. Dzieci przypomniały sobie, jak ważna jest segregacja, co to takiego surowce i recykling! Wiedzą już dobrze o zbiórce zużytych baterii oraz przypomniały, że niektóre śmieci mogą nieść pomoc innym – np. nakrętki tak ochoczo zbierane przez dzieci w celach charytatywnych. Następnie wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w niezbędne gumowe rękawiczki i worki, ruszyły w okolice przedszkola, by zmierzyć się ze znalezionymi tam odpadami. Wiemy, że takie zajęcia ekologii w przedszkolu oraz aktywne działania, uczą dzieci segregować odpady, a co za tym idzie dbać o środowisko i czystość naszej planety.

 

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”