Rok 2017/2018

 

SADZIMY DRZEWA W ROKU NIEPODLEGŁEJ

 

     Dnia 8 maja 2018 roku dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoły wzięła udział w pięknej akcji „Sadzimy drzewa na stulecie Niepodległej w Dolinie Baryczy”. Akcja ta ma kształtować poczucie szacunku dla naszych przodków, kultywować pamięć o ich dokonaniach i ma być kontynuacją działań dla najbliższego środowiska i naszej Ojczyzny, a także budzić przywiązanie do historii lokalnej i narodowej.

     Całe przedsięwzięcie wsparte zostało przez naszego leśniczego Pana Marcina Gonerę, który na ten cel podarował naszej szkole młode dęby. Są to drzewa długowieczne i będą prawdziwymi pomnikami, jakie pozostawi po sobie dzisiejsze młode pokolenie Szkoły Podstawowej w Cieszynie.

Każda klasa z wychowawcą oraz przedszkolaki posadzili po jednym dębie, a niektórym z nich nadano nawet imiona. Uczniowie klasy VII nazwali swój dąb „ Lech”.

     Dęby posadzono również w pobliżu obiektu sportowego ORLIK, w Konradowie i na Dobrzecu, jak również wzdłuż ulicy Kościelnej. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta pozostanie w pamięci młodych ludzi i będą o tym opowiadać swoim dzieciom i wnukom w odległej przyszłości.

Teraz tylko będziemy troszczyć się o nasze młode dęby dla potomnych.

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”