Rok 2017/2018

 

„Noc motyli”

 

     Za nami bardzo ciekawe w formie warsztaty entomologiczne zorganizowane przez Nadleśnictwo Antonin pt. „Noc motyli”, w których uczestniczyła trójka uczniów w naszej szkoły Bartosz Gąsiorek, Wiktoria Reksa i Roksana Strzelecka.

   Były to zajęcia kameralne i odbyły się w przeciągu dwóch dni 08.06.2018 i 09.06.2018. Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z rolą motyli w biocenozie, cyklem rozwojowym, morfologią motyli. Przedstawiono im charakterystykę krajowych rodzin motyli nocnych, zaprezentowano sprzęt do połowów motyli oraz innych akcesoriów niezbędnych do założenia zbioru motyli. W godzinach nocnych nastąpiło odławianie motyli z zastosowaniem różnych urządzeń. I to była najbardziej interesująca uczniów część warsztatów.

   Drugiego dnia w kameralnej sali uczestnicy uczyli się oznaczać złowione motyle, zapoznani zostali z zasadami preparowania motyli i sami próbowali preparować. Czynności te nie należały do najłatwiejszych i wymagały od uczniów dużej precyzji ruchów, cierpliwość i skupienia. Na początku było trudno, ale kolejna preparacja wychodziła coraz lepiej i sprawiała dużą satysfakcję.

     Myślę, że tego typu nieszablonowe zajęcia na pewno przyczynią się do rozbudzenia pasji i zainteresowań u uczniów. Na pewno zainteresowały jednego z naszych uczestników, gdyż dopytywał się od prowadzącego warsztaty, pana Mirosława Maciąga, o adresy stron poświęconych motylom oraz dane adresowe sklepów ze sprzętem entomologicznym.

Pasje są bardzo ważnym czynnikiem w rozwoju osobowości młodego człowieka, dlatego starajmy się zaszczepić jej bakcyl u każdego naszego dziecka.


  

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”