Konkurs fotograficzny „Jak spędzam czas wolny podczas pandemii?”

W dniu 8 czerwca 2020 roku rozstrzygnięto konkurs fotograficzny
„Jak spędzam czas wolny podczas pandemii?” zorganizowany
 przez Samorząd Uczniowski.
Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce Wiktoria Śląska

II miejsce Magdalena Frankowska

III miejsce ex aequo Sebastian Gorell, Michał Gorell, Wiktoria Reksa

Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział w konkursie.

Drodzy uczniowie!

W naszej szkole realizujemy Program "Edukacja dla Doliny Baryczy". Przez kilka lat zdobyliście już bardzo dużo wiadomości dotyczących tego obszaru. W ostatnim czasie powstał nowy film o Dolinie Baryczy i zachęcam do jego obejrzenia. Zachęćcie też do tego swoje rodziny i znajomych, ponieważ warto wiedzieć, co nas otacza.

Zdalna praca nad projektem

W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie realizujemy projekt CYFROWA SZKOŁA Wielkopolsk@.

Niestety, w związku z epidemią koronawirusa, nie możemy spotykać się na zajęciach w szkole, zatem nasze działania przenieśliśmy w świat wirtualny. Zdalna praca nad projektem to przede wszystkim redagowanie notatek, artykułów o rodzinie Schroederów, zamieszczanie na platformie dokumentacji zdjęciowej, filmowej oraz konsultacje z nauczycielami opiekującymi się projektem, czyli p. Barbarą Siedlecką i p. Marzeną Siedlecką,

W najbliższym czasie nastąpi podsumowanie pracy i zobaczymy efekt końcowy.

Dzień Kobiet w naszej szkole

W tym roku trochę wcześniej bo 6 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali w szkole każdą panią, składali jej życzenia oraz wręczali mały upominek w postaci tulipana. Małe kobietki również otrzymały od swoich kolegów z klasy dowody sympatii.

W dniu 5 marca 2020 roku odbył się apel, podczas którego pielęgniarka medycyny szkolnej Pani Joanna Sodolska przekazała uczniom wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące działań profilaktycznych w związku z koronawirusem, który wywołuje chorobę COVID-19.