Rok 2020/2021

Rok 2020/2021

 

Ćwiczenia w „zarządzaniu emocjami”

   Pandemia COVID-19 i związane z nią zdalne nauczanie pokazało, jak bardzo każdy z nas potrzebuje wsparcia rodziny oraz otoczenia.

   W maju i w czerwcu tego roku po powrocie uczniów do naszej szkoły nauczyciele przeprowadzali pogadanki i ćwiczenia w zakresie zarządzania emocjami przez uczniów klas IV - VIII. Dzieci uczyły się, jak skuteczne radzić sobie z emocjami w momentach trudnych.

   Na początku dzieci dowiedziały się, z jakimi emocjami człowiek spotyka się na co dzień, nauczyły się je nazywać. Następnie ćwiczyły rozpoznawanie różnych emocji, określanie w związku z kim lub czym mogą odczuwać emocje oraz jak ich ciało pozwala odczuć daną emocję, jakie myśli i typowe zachowania mogą jej towarzyszyć. Omówiono trudne i negatywne emocje, ich przyczyny oraz związane z nimi zachowania. Uczniowie nauczyli się też panować nad emocjami.

Karta Rowerowa 

 

   Dnia 21 i 22 czerwca uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 10 lat przystąpili do  egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej- test wiedzy i praktycznej- jazda na rowerze  po wytyczonej trasie. Wszyscy byli zadowoleni z przebiegu egzaminu, ponieważ z sukcesem uzyskali swoje pierwsze „prawo jazdy”.

 Od dziś uczniowie mają uprawnienia do samodzielnego poruszania się po drogach. Życzymy im bezpieczeństwa, rozwagi na drodze i przypominamy o noszeniu kasków
i odblasków.

 

 

Dzień Patronów
Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie

 

   Kolejny Dzień Patronów Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie obchodzono w cieniu pandemii COVID-19 i w reżimie sanitarnym, ale można było go spędzić w gronie uczniów oraz nauczycieli.

   Na początku świętowania uczniowie wszystkich klas oglądali uroczystość nadania imienia oglądając film z tej uroczystości. Następnie każdy uczeń miał możliwość przypomnienia sobie sylwetek patronów poprzez oglądanie wywiadów, filmów na ich temat.

    Klasy I – III przygotowały portrety patronów: Pani Marii z tulipanem, a Pana Lecha z flagą. Prace można było oglądać podczas późniejszej akademii.

   Starsi uczniowie podzieleni na zespoły przygotowywali pytania do quizu i wzajemnie sprawdzali swoją znajomość Patronów.

   Kolejnym etapem było wspólne spotkanie na placu przed szkołą podczas oficjalnej akademii, podczas której przypomniano, kim jest patron oraz życiorysy Patronów naszej szkoły. Odśpiewano hymn szkoły i podsumowano wcześniejsze działania w salach lekcyjnych. Następnie wszyscy przeszli pod tablicę upamiętniającą nadanie imienia szkole
i Samorząd Uczniowski z Panią Dyrektor Barbarą Nowak złożyli kwiaty, a także wszyscy odśpiewali hymn państwowy oraz autorzy wierszy z okazji nadania imienia odczytali swoje prace.

   Ostatnim etapem było uroczyste odsłonięcie przez uczniów klasy I serca na nakrętki, dzięki któremu na bieżąco będziemy mogli pomagać potrzebującym, co czynili nasi Patroni, a przy okazji zadbać o środowisko naturalne.

   Ponieważ nasi Patroni uwielbiali aktywność fizyczną, dla Ich uczczenia nie mogło jej zabraknąć. Wszystkie dzieci pod opieką wychowawców wzięły udział w podchodach
z Patronami. Uczniowie klasy VIII przygotowali trasę dla starszych klas, natomiast III klasy dla młodszych. Trasa wędrówki prowadziła do Orlika, na którym uczniowie otrzymali od Rady Rodziców słodką niespodziankę.

 

                                                                   WIOSNA

          Dnia 22 marca 2021 roku uczciliśmy na zajęciach zdalnych nadejście nowej pory roku - wiosny. Uczniowie przygotowali prace pod tytułem „Wiosna, ach to Ty!” używając różnych technik plastycznych m.in. przyklejając kwitnące kwiaty. Każda przygotowana praca została nagrodzona. Dodatkowo kolorami tego dnia był zielony i żółty tak jak jest to w przyrodzie.

 

DZIEŃ KOBIET

         8 marca 2021 roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy pośpieszyli z życzeniami nie tylko do swoich mam, sióstr, cioć czy babć ale również pamiętali o paniach pracujących w szkole oraz swoich koleżankach z klasy i ze szkoły. Tradycyjnego kwiatka zastąpił ten wirtualny między innymi w postaci zdjęcia. Życzenia jak zwykle płynęły prosto z serca.  


Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”