Rok 2019/2020

 

INFORMACJA

    Uprzejmie informujemy, że na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 25 marca 2020 r. wprowadza się nauczanie zdalne. Zajęcia wychowawczo- dydaktyczne w placówce zostają zawieszone do odwołania. Bardzo prosimy Rodziców, opiekunów o włączenie się w proces wychowawczy, dydaktyczny i opiekuńczy dziecka.

    Informujemy, że na stronie Facebook na grupie Przedszkole Cieszyn znajdą Państwo propozycje ćwiczeń, zabaw i zadań do wykorzystania z dziećmi w domu.

 

 

MIŁE WYDARZENIE- DZIEŃ KOBIET

 

,,Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.

I pierwszy promień bliskiej wiosny.

Dzień bez kłopotów i bez trosk.

Dużo radości.

Dla mamy, pani, dla dziewczynek,

w domu, w przedszkolu, na wycieczce.

Każdego dnia dobry uczynek-

To jest od chłopców upominek” (Zbigniew Jeżyna)

 

         Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.  

 

POZNAJEMY ZAWODY RODZICÓW I ICH PASJE

 

           Dnia 3 marca 2020r. gościliśmy w przedszkolu tatę Adasia- pana Marcina D., który w bardzo ciekawy sposób opowiedział naszym przedszkolakom o swojej pasji do lasu i ich mieszkańców. Pan Marcin opowiedział dzieciom ciekawostki o zwierzętach, poparte pokazem zdjęć zwierząt i poroży, które samodzielnie zdobywał poprzez własne obserwacje i wędrówki po lesie. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi- tatusiowi Adasia za to owocne spotkanie oraz pani Natalce- mamie Adasia za obdarowanie dzieci słodkimi pysznościami.

 

 

CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM

 

                 Już tradycją stało się, że nasze przedszkole systematycznie odwiedzają nie tylko rodzice przedszkolaków ale również uczniowie Szkoły Podstawowej im Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie, aby o stałej porze dnia poczytać młodszym kolegom. Słuchanie wierszy, opowiadań, bajek pobudza wyobraźnię, rozbudza ciekawość świata, uczy myślenia a także kształtuje nawyk czytania.

       Dziękujemy Wam uczniowie i zapraszamy na kolejne spotkania z przedszkolakami w naszym przedszkolu.

 

PROJEKT: ,,MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

 

               Dnia 2 marca 2020 r. kolejny raz gościliśmy w przedszkolu panią Lidkę z Biblioteki Publicznej w Cieszynie, która czytając dzieciom interesujące książki 3D rozbudziła dodatkowo zainteresowanie ich oglądaniem. Systematyczne spotkania przedszkolaków w bibliotece i w przedszkolu z panią bibliotekarką odbywają się od początku października 2019r. Aktywnie współpracują z nami również rodzice naszych starszych przedszkolaków uczestnicząc w akcji: ,,Mała książka- wielki człowiek”. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez Bibliotekę Narodową we współpracy z Instytutem Książki. Nasze starsze przedszkolaki otrzymały w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika, natomiast rodzice broszurę informacyjną. Dzięki akcji, nasze dzieci są stałymi gośćmi w bibliotece wypożyczając książki z księgozbioru dziecięcego. Mamy tym samym już małe sukcesy, bo dwoje naszych przedszkolaków zostało uhonorowanych, jako jedni z pierwszych w Gminie Sośnie po zebraniu dziesięciu naklejek, imiennym dyplomem potwierdzającym czytelnicze zainteresowania. Wielkie gratulacje dla Weroniki Chlasta i Adasia Chmielewskiego. Czekamy na sukcesy czytelnicze innych przedszkolaków.

Dziękujemy Rodzicom za aktywne włączenie się w akcję ,,Mała książka- wielki człowiek”.

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”