13 października 2017 roku był niezwykłym dniem dla całej społeczności szkolnej w Cieszynie. Samorząd Uczniowski przygotował apel, który był niespodzianką dla nauczycieli i pracowników w przeddzień ich święta. Sala, w której wszyscy się zebrali została odpowiednio przygotowana a uczniowie wagę tego dnia podkreślili galowym strojem. Uśmiech na twarzach nauczycieli, pracowników jak i uczniów gościł cały czas gdyż wszystkie scenki z humorem ukazywały realia szkolne.
Na koniec każdy nauczyciel
i pracownik szkoły otrzymał od uczniów i rodziców różę będącą symbolem podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia.