Wycieczka po Dolinie Baryczy

Dla finalistów Konkursu Wiedzy o Dolinie Baryczy zorganizowano jednodniową wycieczkę edukacyjną, która odbyła się 07.11.2017 r. Trasa przebiegała przez bardzo interesujące miejscowości. Pierwszą był Sułów, w którym uczestnicy wycieczki mogli przebywać w domu, w którym zatrzymał się na nocleg wielki poeta Juliusz Słowacki. Poza tym w miejscowości tej znajduje się piękny pałac usytuowany w starym parku. Ciekawostką jest to, że w Sułowie ma swą siedzibę firma Tarczyński. W Rudzie Sułowskiej są duże atrakcje wypoczynkowe dla całej rodziny. Widzieliśmy również słup graniczny, na dawnej granicy polsko- niemieckiej w Baranowicach.

Jednak największe wrażenie zrobiła na uczniach wizyta w stadninie koni krwi angielskiej w Golejewku oraz pobyt na farmie w Piotrkosicach. Pobyt zakończył się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami i bardzo miłymi wrażeniami.