OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA

W RUCHU DROGOWYM

Corocznie reprezentacja naszej szkoły bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,

Dnia 11.04.2018 r. o godz.9.00 w Zespole Szkół w Sośniach odbyły się eliminacje gminne. Uczestnicy musieli rozwiązać test z wiedzy o ruchu drogowym i przepisach obowiązujących na drodze, a także rozwiązać krzyżówki drogowe. Drugą konkurencją było zespołowe udzielanie pierwszej pomocy. Następnie nasza drużyna musiała pokonać tor przeszkód i przejechać po miasteczku ruchu drogowego.
   W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych ekipa z naszej szkoły zajęła II miejsce. Wśród naszych zawodników świetnie spisała się Mirosława Lisiak, która w kategorii dziewcząt zajęła I miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

- Igor Żyto z klasy V,

- Roksana Bednarek z klasy VI,

- Mirosława Lisiak z klasy VI,

- Wiktor Wirth z klasy VI.

Gratulujemy sukcesu!