Genealogia i inne zawiłości rodzinne

W naszej szkole uczniowie klas VI – VIII realizują projekt CDEW pt: „Historie rodzin wielkopolskich”. Aby poprawnie przygotować drzewo genealogiczne wybranej przez nas rodziny Schroederów, 08 stycznia 2020 roku zaprosiliśmy do siebie historyka i archiwistę panią Anetę Franc. Autorka książki „Wojna nie była kobietą” zajmuje się również genealogią rodzin. Gościnnie towarzyszyli nam uczniowie z opiekunem ze Szkoły Podstawowej w Granowcu.

Na początku zajęć pani Aneta przedstawiła prezentację multimedialną na temat rodziny Schroederów. Następie uczniowie poznali sposoby zapisywania informacji na drzewie genealogicznym i techniki jego tworzenia. Kolejnym etapem było czytanie kopii aktów urodzenia z początku XX wieku.

Na końcu spotkania można było otrzymać autograf i dedykację od autorki książki.