Rok 2020/2021

Drodzy Uczniowie!

Wasze koleżanki i koledzy z klasy VI przygotowali rady i przestrogi na czas wolny od obowiązków szkolnych.
Zachęcają Was do bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz przypominają o konsekwencjach nierozważnych zachowań.

Wiktoria: Zachowajcie bezpieczeństwo, podczas dni wolnych, nie wybiegajcie na ulicę, najbezpieczniejszym miejscem jest podwórko. Nie spędzajcie dużo czasu przy telefonie, ten czas można wykorzystać na rozmowie z bliskimi.

Hania: Nie siedźcie długo przed komputerem, ponieważ będą Was boleć oczy. Jeżeli macie swoje podwórko to przygotujcie np. tor przeszkód i pograjcie z rodzeństwem lub z rodzicami.

Patryk: Gdy będzie Wam się nudzić w domu to układanie puzzli jest świetnym sposobem na nudę, tak samo jak rozwiązywanie łamigłówek. Zwracajcie uwagę na czas jaki przeznaczacie na korzystanie z telefonu czy komputera. Zawsze trzeba ograniczyć ten czas do jak najkrótszego.

Natalia: Podczas przerwy świątecznej możecie np: czytać książki, rozmawiać z przyjaciółmi przez internet, bawić się z psem lub kotem, grać w gry planszowe, słuchać muzyki. Nie spędzajcie za dużo czasu przed komputerem, ponieważ to niszczy wzrok.

Zuzanna: Nie nadużywajcie internetu ponieważ skutkiem mogą być bóle głowy. W wolnym czasie możecie pobawić się ze swoim pupilem, jeśli go nie macie to możecie z rodziną pograć w różne gry planszowe.

Anna: Podczas ferii można porozmawiać z przyjaciółmi, rysować, bawić się w ganianego, robić różne kreatywne ozdoby np. origami. Musicie ograniczyć czas spędzony przed komputerem i telefonem, najlepiej spacerując na świeżym powietrzu.

Julia: Wyjdźcie na podwórko, pograjcie z rodzeństwem w piłkę. Poczytajcie książkę lub wymyślcie ciekawe gry planszowe. Nie spędzajcie zbyt dużo czasu przed telewizorem, bo popsujecie sobie wzrok. Eksperymentując w kuchni pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń zasilanych prądem elektrycznym.

Pamiętajcie o zasadach postępowania w czasie pandemii Covid-19.