Rok 2020/2021

Dzień Patronów
Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie

Kolejny Dzień Patronów Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie obchodzono w cieniu pandemii COVID-19 i w reżimie sanitarnym, ale można było go spędzić w gronie uczniów oraz nauczycieli.

Na początku świętowania uczniowie wszystkich klas oglądali uroczystość nadania imienia oglądając film z tej uroczystości. Następnie każdy uczeń miał możliwość przypomnienia sobie sylwetek patronów poprzez oglądanie wywiadów, filmów na ich temat.

Klasy I – III przygotowały portrety patronów: Pani Marii z tulipanem, a Pana Lecha z flagą. Prace można było oglądać podczas późniejszej akademii.

Starsi uczniowie podzieleni na zespoły przygotowywali pytania do quizu i wzajemnie sprawdzali swoją znajomość Patronów.

Kolejnym etapem było wspólne spotkanie na placu przed szkołą podczas oficjalnej akademii, podczas której przypomniano, kim jest patron oraz życiorysy Patronów naszej szkoły. Odśpiewano hymn szkoły i podsumowano wcześniejsze działania w salach lekcyjnych. Następnie wszyscy przeszli pod tablicę upamiętniającą nadanie imienia szkole
i Samorząd Uczniowski z Panią Dyrektor Barbarą Nowak złożyli kwiaty, a także wszyscy odśpiewali hymn państwowy oraz autorzy wierszy z okazji nadania imienia odczytali swoje prace.

Ostatnim etapem było uroczyste odsłonięcie przez uczniów klasy I serca na nakrętki, dzięki któremu na bieżąco będziemy mogli pomagać potrzebującym, co czynili nasi Patroni, a przy okazji zadbać o środowisko naturalne.

Ponieważ nasi Patroni uwielbiali aktywność fizyczną, dla Ich uczczenia nie mogło jej zabraknąć. Wszystkie dzieci pod opieką wychowawców wzięły udział w podchodach
z Patronami. Uczniowie klasy VIII przygotowali trasę dla starszych klas, natomiast III klasy dla młodszych. Trasa wędrówki prowadziła do Orlika, na którym uczniowie otrzymali od Rady Rodziców słodką niespodziankę.