Rok 2020/2021

Ćwiczenia w „zarządzaniu emocjami”

Pandemia COVID-19 i związane z nią zdalne nauczanie pokazało, jak bardzo każdy z nas potrzebuje wsparcia rodziny oraz otoczenia.

W maju i w czerwcu tego roku po powrocie uczniów do naszej szkoły nauczyciele przeprowadzali pogadanki i ćwiczenia w zakresie zarządzania emocjami przez uczniów klas IV - VIII. Dzieci uczyły się, jak skuteczne radzić sobie z emocjami w momentach trudnych.

Na początku dzieci dowiedziały się, z jakimi emocjami człowiek spotyka się na co dzień, nauczyły się je nazywać. Następnie ćwiczyły rozpoznawanie różnych emocji, określanie w związku z kim lub czym mogą odczuwać emocje oraz jak ich ciało pozwala odczuć daną emocję, jakie myśli i typowe zachowania mogą jej towarzyszyć. Omówiono trudne i negatywne emocje, ich przyczyny oraz związane z nimi zachowania. Uczniowie nauczyli się też panować nad emocjami.