UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

02 września 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół w Cieszynie rozpoczęli kolejny  rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Michała Archanioła. W inauguracji nowego roku szkolnego uczestniczyli uczniowie klas I-VIII, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.

Pani Dyrektor powitała gości, rodziców i  uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, życząc wszystkim wielu osiągnięć i sukcesów w nowym roku szkolnym oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki zakupione przez Radę Rodziców.

W dalszej części uroczystości uczniowie przedstawili część artystyczną, wspominając wakacje i z uśmiechem witając nowy rok szkolny. Minutą ciszy oraz wspomnieniami o bohaterach uczciliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn szkoły.