Czytanie Narodowe na Orliku

Uczniowie SP im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie drugi raz wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. Tym razem pan Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wybrali do czytania osiem polskich nowel.

Spotkanie dzieci przy czytaniu zostało zorganizowane w piątek 06 września 2019 roku na Orliku w Cieszynie tak, aby wszystkie dzieci miały możliwość uczestniczenia w tym szczególnym przedsięwzięciu. Uczniowie klasy V przeczytali nowelę Bolesława Prusa pod tytułem „Katarynka”, która znalazła się w kanonie lektur szkoły podstawowej.

Akcja Czytania Narodowego zdecydowanie łączy Polaków, buduje tożsamość narodową i to właśnie należy przekazywać dzieciom.